Dřevěné fasády

Dřevěné fasády jsou v současné době jednou z nejžádanějších exteriérových úprav a to jak pro rodinné domy, tak pro podnikatelská sídla.
Obložení dřevem udělá z Vašeho domu jedinečný klenot. Najdeme pro Váš dům nejvhonější typ dřevěného obložení. Kromě nového kabátu bude Vás dům lépe bránit únikům tepla a pomůže i při řešení problematiky s vlhkostí.
Mezi nejoblíbenější typy dřevěných fasád řadíme zejmén fasády z modřínu sibiřského a smrku, které jsou dnes součástí téměř většiny nízkoenergetických staveb.

Zobrazit katalog fasádních profilů

Léty prověřená technologie

Dřevěné fasády nejsou jen momentálním výstřelkem módy, ale mezi jejich hlavní domény patří zejména jejich kvalita a léty prověřená technologie.

Dřevěné fasády v zimním počasí výborně izolují dům a šetří Vaše teplo, naproti tomu v horkých letních dnech působí opačným efektem, dům výborně ochlazují. Dřevěná fasáda nikdy nebude stejná. Dřevo je velmi variabilním materiálem a každý si může zvolit barvu, strukturu a druh samotného dřeva. Takže nikdy nebudete mít stejnou fasádu jako soused od vedle. Druhů je široké spekturum, máme na výběr ze stovek fasád.

Jedny z velmi dobrých druhů jsou fasády z dřevin, u kterých není zapotřebí dalších povrchových úprav a mají vysokou životnost.

Pokud se dřeviny povrchově upravují, dochází tím převážně olejováním ve speciálním oleji vyvinutém přímo pro tyto účely. Oleje udržují přírodní vzhled dřeva a nechávají ho volně dýchat. Kdyby se dřevo lakovalo, byl by to zásah do jejich přírodního procesu a to by bylo velkou škodou.

Takže už zbývá jen dobře zvážit, co se Vám líbí, jaké máte představy a můžeme se pustit do toho. Rádi Vám se vším poradíme, od výběru vhodného materiálu, po jeho následnou údržbu.

Realizace projektu

Před započetím realizace fasády je třeba mít od projektanta nebo architekta přesnou skladbu roštu, izolační vrstvy a i konečnou skladbu fasády včetně detailů. Projekt by měl být postaven tak, aby byl rosný bod v místech, kde nemůže udělat škody – tedy mimo izolaci a tam, kde může být také dobře odvětráván.

S tím souvisí i nutnost dodržení projektu při realizaci a také použití vhodných (a pro tyto účely schválených) materiálů – izolací, hmoždinek, šroubů apod. Dřevěná fasáda je vystavena množství různých vnějších vlivů, např. silnému větru, změnám vlhkosti vzduchu a srážkám. Pouze správně vyprojektovaná a správně montovaná dřevěná fasáda je schopná všem nepříznivým vlivům dlouhodobě odolávat, v opačném případě může dojít nejen k estetickým, ale i funkčním závadám (a tyto se mohou dostavit velice rychle). V případě realizace fasády naší firmou jsme schopni skladbu roštu dodat.

Máte zájem o naše služby?

Neváhejte a kontaktujte nás!

Telefon

+420 773 700 333

E-mail

veritas-stavby@seznam.cz

Fakturační adresa

Dr. Martínka 1419/16 700 30 Ostrava

Adresa provozovny

U sýpky 33/512 719 00 Ostrava - Kunčice Česká republika

Are you interesting about our services ?

Contact us !

Phone

+420 773 700 333

E-mail

veritas-stavby@seznam.cz

Billing address

Dr. Martínka 1419/16 700 30 Ostrava

Adress

U sýpky 33/512 719 00 Ostrava - Kunčice Czech republic

Interessieren Sie sich für unsere Dienstleistungen?

Dann zögern Sie nicht und schreiben Sie uns!

Phone

+420 773 700 333

E-mail

veritas-stavby@seznam.cz

Buchhaltungsabteilung

Dr. Martínka 1419/16 700 30 Ostrava

Betrieb

U sýpky 33/512 719 00 Ostrava - Kunčice Tschechische Republik